şehirlerarası evden eve nakliyat

Şehirlerarası evden eve nakliyat

Yaşadığınız evden başka bir şehire taşınmak istediğinizde, eşyalarınızın taşınması hizmetini yapan firmaların çalışma alanına Şehirlerarası evden eve nakliyat denir. Ayrıca bu sektörle aynı faaliyetlerde bulunan birkaç iş kolu da vardır : “Taşımacılık”, “Nakliye”. Nakliye firmalarının hizmet yerleri, hem şehir içi hem Şehirler arası, ve hem de uluslar arası taşıma bölgeleridir. Şehirler arası nakliyat işinde Lojistik firmaları da devreye girmektedir. Çünkü eşya depolama ihtiyacı doğmaktadır, ve yapılacak taşıma için uçak, tren, tır gibi taşıma araçları kullanılmaktadır.

Şehirlerarası evden eve nakliyat fiyatları.

Şehir içinde yapılan nakliyat fiyatları ortalama 500/5000 TL arasındadır. Şehirler arasında ise bu fiyatlar ise 1500/8000 TL arasında şehir mesafelerine, ve eşya miktarına göre farklılık göstermektedir. Ayrıca uluslar arası taşıma fiyatları ise yükün durumuna göre değişmektedir. İki şehir arasındaki mesafede, tüm zamanlar içinde şimdiye kadar maksimum 28.000 TL tutarında bir taşıma işi yapılmıştır.

Şehirler arası evden eve nakliyat fiyatları ile ilgili aradığınız tüm indirim kampanyaları ve ucuz nakliye fırsatları buradadır. İstanbul Ankara yada Türkiye içinde herhangi bir şehirinden evinizi taşıtmak istediğiniz her yere ulaştırma hizmetini en ucuza yapan nakliye firması bizim firmamızdır.

İller arasında yapılan taşıma istatistikleri.

Yeni yılda yapılan araştırmalara göre Türkiye’de taşımacılık işi yapan firmaların en çok hizmet yaptığı iller arasında İstanbul 1. sırada gözükmektedir. İstanbul’dan sonra Ankara 2.liği almıştır. Aşağıdaki sıralamada bazı şehirlerin nakliyat istatistiklerini görebilirsiniz.

( aylık verilere göre ortalamalar baz alınmıştır. )

İstanbul : 2.500.000 milyon türk lirası 2456 adet
Ankara : 680.000 türk lirası 641 adet
İzmir : 470.000 türk lirası 425 adet
Bursa : 315.000 türk lirası 298 adet
Adana : 301.000 türk lirası 285 adet
Konya : 298.000 türk lirası 280 adet

Şehirler arası nakliyat nasıl yapılır ?

Evden eve nakliyat çalışmaları neye göre belirleniyor ? Hangi kriterler ve hangi önemli noktalar dikkate alınarak fiyatı hesaplanıyor ? göz atalım :

Şehirler arası evden eve nakliyat işinin yapılması için önce nakliyeci firma, istenilen işi dinler ve nasıl taşınacağı hususunda karar vermek için ya bir expertiz gönderir yada WhatsApp ile çekilerek gönderilen resimlere göre fiyat tespiti yapılır. Bu karar sonrası fiyatlandırma işlemleri ve eşyaların tespiti tamamlanır ve müşteriye fiyat ve çalışmalar hakkında gerekli bilgiler söylenir. Fiyatlarda anlaşan müşteri, nakliye firmasına ödeme yapar. Sonra nakliye işi yapılacak evdeki eşyalar paketlenir, kutulanır ve ambalajlanır. Bir Expertiz raporu çıkartılarak gidecek olan eşyaların durumu ve sigorta değeri belirlenir. Paketlemeden sonra eşyalar nakliye kamyonuna taşınır. Nakliye sevkiyatı başlatılır ve taşınacak olan eve varılır. Bu eve eşyaların özenle taşınması sağlanır. Taşınan eşyaların sağlamlığı hususunda teyit alınır. Bunların dışında bazı durumlarda tamir, montaj ve demontaj işleri de çıkmaktadır. Bu tür çalışmalar yapılacaksa gerekli usta ve uzman çalışma ekibi ile tamamlandıktan sonra müşteri onayı alınır ve taşıma işlemleri tamamlanmış olur.

Fiyatlar belirlenirken dikkate alınacak olan hususlar şunlardır :

1 ) Taşınacak olan eşyanın hangi mesafeye gideceği : ( Eğer Şehirler arası nakliyat olacaksa, Şehirler arasındaki mesafeye göre fiyatlandırma yapılacaktır. Şayet ilçeler arası evden eve nakliyat yapılıyorsa bu kez fiyatlandırma seçenekleri daha uygun bir rakamlar arasında olacaktır. )

2 ) Ev mi, fabrika mı, yoksa Ofis taşımacılığı mı yapılacaktır : ( Bu kriter şu açıdan değerlendiriliyor ; Eğer evden eve eşya taşımacılığı yapılırsa, ev eşyası nakliyesi iş yeri taşımacılığına göre daha ucuz fiyatlandırılacaktır. Eğer taşınacak olan eşyalar bir Fabrika yada Ofis mobilyası gibi ağır ve hassas eşyalardan oluşuyorsa fiyatlar daha kabarık olabilmektedir. )

3 ) Nakliyat için Sigorta ve Expertiz giderleri : ( Nakliyat çalışmalarında taşınacak olan eşyalar mutlaka sigortalanmalıdır. Bunun için ise Expertiz raporu gerekmektedir. Sigortalanacak olan eşyaların değerini ve birimini ve buna benzer diğer önemli hususları kaydetmek amacı ile Expertiz hizmeti veren kuruluşlardan yada firma bünyesinde bulunan expertiz uzmanı ile bir expertiz raporu çıkarttırılır, ve eşyalar sigortalanır, ve bu şekilde nakliye işlemleri başlatılır. )

4 ) Asansörlü nakliyat gibi daha farklı alanlardan yararlanılmak isteniyormu ? ( Mesela eviniz İstanbul Kadıköyde ve 12 katlı bir apartman dairesinde fakat aşağıya indiremediğiniz eşyalarınız var. Bunun için asansörlü nakliyat firmasını aradığınızda bu hizmet bedeli bir miktar değişiklik arz eder. Asansör çalışması fiyata mutlaka etki etmektedir. )

5 ) Nakliye fiyatları için danıştığınız firma hangisidir ? ( Eşya taşıtırken en çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri de nakliyeyi kime taşıtacağınız konusudur. Bunun için aşağıdaki kriterleri taşıyan nakliyat firmaları veya bu alanda yıllardır Türkiye’ye hizmeti olan güvenilir firmamıza danışabilirsiniz.)

Şehirlerarası evden eve nakliyat firmaları.

Nakliyat firmaları Türkiyede toplam 45621 adettir (2017). Bunların 39805 tanesi Şehirler arası çalışma yapmaktadır. Şehirler arası taşıma fiyatları çalışacağınız firmalara göre değişiklik arz etmektedir. En ucuz nakliyat fiyatı veren şirketler her ilin ileri gelen nakliyatçı firmalarından çıkmaktadır. Buna göre sizler internetten arayıp bulduğunuz yük ve eşya taşıyan taşımacı firmalara güvenerek bir nakliye işi veriyorsunuz, ve en ucuzu olsun diyorsanız mutlaka nakliyatçılar dernek ve federasyonuna kayıtlı olan kuruluşumuzun telefonlarını arayarak ucuz fiyatlar alabilirsiniz.

İller arası nakliyatçılık yapan firmalarda aranacak kriterler nelerdir ?

Bir nakliyat firmasında aramanız gereken en önemli kriter yasal olup olmadığıdır. Yasal bağlılığı olan nakliyatçılar size garantili hizmet yapacaklardır. Özellikle de Şehirler arası ev taşımacılığı alanında bir hizmet almak için başvurduysanız bu kriter daha çok önem arz eder. Ayrıca K1 K2 K3 gibi belgelere sahip olmalıdırlar. Bir başka önemli kriter ise taşımacı firmanın tanınırlığı olmalıdır. Firmamız bu anlamda Türkiyede çok bilinen ve en çok taşımacılık yapan firmalar arasında başı çekmektedir.

Türkiyedeki iller arasında nakliyat işi yapan firmalar arasından sizlere birkaç tane şirket önerebiliriz :

Mng
Ulusoy
Horoz
Global taşımacılık
Anadolu Express

Yukarıdaki firmalar şehirler arası fiyat politikaları açısından en uygun teklifleri veren ve en köklü taşıma firmalarıdır. Nakliye kuruluşları bu sektördeki faaliyetlerine motorlu taşıtlar ile ilk 1942de yapmıştır. İlk evden eve nakliyat firması o zamanlar göz önünde bulundurulduğunda yük ve eşya taşımacılığı adı altında yapılmıştır. Küçük dorse kasa kamyonlar ve büyük Man tırlar ile ilk deneyimlerini yapan firmalar bugün büyük bir iş alanını hazırlamışlardır.

2017 yılı sonundaki verilere göre Türkiye içinde başta İstanbul olmak üzere Ankara, Bursa, Adana ve Konya gibi büyük iller ve diğer tüm küçük illerde toplam 91.452.145.455 TL nakliyat işi yapılmıştır. Şehirlerarası nakliyat firmaları bu cirolar ile taşımacılık ve depolama işlerinden para kazanmıştır.

Günümüzde taşıma fiyatları da benzin ve diğer dışa bağımlılık ihtiyaçlarına bağlı olarak sürekli güncelenmektedir. Nakliyeciler bu zamanda 1000 TL ye veya 2000 TL ye taşıma fiyatları verebilmektedir.

Şehirlerarası evden eve nakliye tavsiyeleri.

Şehirlerarası nakliye işi yaptırmak isteyen müşteriler için internetten nasıl nakliye yapılacağı hususunda fiyat ve firma araştırması sonuçlarına göz atmalıdırlar. Nakliye fiyatları pahallı diyenler varsa, Google arama motorunun arama sonuçlarında yer alan nakliyecilerden birkaç tanesine fiyat sormalılar. Unutmayın ki ilk sırada çıkan firmalar bu sektörde öncü olan firmalardır. Size en ucuz nakliye fiyatını da bu firmalardan bulabileceğinizi tahmin ediyoruz. Yine de siz fiyat araştırmanızı sürdürmelisiniz.