Nakliyat için kutulama ve paketleme yapımı

Nakliyat için kutulama ve paketleme nasıl olmalıdır ? Muhafaza yapılırken nelere dikkat etmeliyiz ? Kutularda üst üste dizerken dikkat edilecek hususlar nelerdir ?

Evden eve nakliyat işinizi verdiğinizde eşyalarınızın nasıl paketlendiğini düşündünüz mü ? Eşyaları pakete sarmak oldukça önemlidir. Bu iş kalitesiz ambalajlarla uygulanırsa ürünlere zarar verilecektir. Bundan dolayı kullanılan ambalaj malzemelerinde havalı naylonlar kullanılmalıdır. Resimde gördüğünüz kırmızı renkli havalı naylon ambalajı sayesinde eşyalarınız yere yada kamyona koyulduğunda zemin ile temasını kesin olarak kesecek bir hava boşluğu oluşturan bir muhafaza edilmiş olacaktır. Havalı naylon ile nakliyat gerçekleştirmek eşyaların en güvenli taşıma prensiplerindendir.

paketleme

paketleme

Havalı naylonla eşyayı sarmak neden önemlidir ?

Eski nakliyecilerin battaniye ile nakliyat işi yaptıklarını da düşündüğümüzde battaniyelerin eşyanın indirilmesi esnasında yada indirilme sonrasında geri alınması ile eşya taşıma aşamasının güvenliği alt seviyeye indirilmektedir. Oysa havalı naylon paketlerle yapılan taşımada gerek yükleme, gerek indirme ve sonrası aşamalarda hiç bir surette naylonlar açılmaz ve ambalajlı şekilde teslimat tamamlanmalıdır. Ayrıca, battaniyelerin eşyaları tam olarak sarması söz konusu olmazken, naylon ambala ile eşyalar sıkı bir kavrama ile sarılır ve en ufak sarsıntıya mahal vermeyecek şekilde ambalajlama olmalıdır. Böylece havalı naylonla paketleme yapılmasını firmalardan talep etmelisiniz.

Kutulama

Bazı durumlarda havalı naylon yerine karton kutu ile muhafaza olmalıdır. Örneğin evinizdeki kitapların taşınması gibi eşyaların kırılma ihtimali olmayanları bu kutulama yöntemi ile taşınmalıdır. Kurulamanın ucuz maliyetinin ülke ekonomisine de katkı sağlayacağını düşündüğümüzde gerekli görülen eşyaların bu şekilde sarılmasına dikkat etmelisiniz.

Paketleme nasıl yapılır ?

Uygulama esnasında kutu yada havalı naylon paketi tam sardıktan sonra paketin dört köşesinden ayrı ayrı bantlamak zorunludur. Bu şekilde yapılarak paketin açılmaması sağlanmalıdır. Eğer kutuya konulan eşyanın ağırlığı var ise kutunun alt kısmı da bantlanması zorunludur. Bu şekilde açılması muhtemel olan kutunun sağlamlığı sağlanmış oacaktır. Evden eve nakliyat hizmeti alan müşterilerin ve firmaların bu çalışmalarına konusuna dikkat etmesi faydalarına olacaktır.

Yeni kutulama paketleri

Firmamız bünyesine eklediğimiz yeni kutulama paketleri ile eşyalarınız artık daha iyi korunuyor. Yeni paketlerin daha kalın olması ile artık çift kat havalı naylon kuvvetinde bir kavramayla eşyalar sarılacaktır. Eşyaların kırılmaması ve hasar görmemesi için kutulama, ambalajlama araçlarımızı özenle seçiyoruz ve müşterilerimizin memnuniyetine öncelik veriyoruz.