Kitap fuarı taşımacılığı ve önemli püf noktaları

Kitap fuarı taşımacılığı

Kitap fuarı taşımacılığı ve önemli püf noktaları hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Fuar taşımacılığı önemli itina gösterilmesi gereken çalışmalar gerektirir. En çok hizmet alan bölge İstanbul’dur. Firmamız bu hizmeti 1989 yılından bu yana yapıyor ve bu alandaki 28 yıllık birikim ve tecrübesiyle en başarılı şirketler arasındaki yerini korumaktadır.

Kitap fuarı nakliyesi için, taşıma şirketinin bünyesinde en az 2 tane uzun tır olması gereklidir. Fuarın stand malzemeleri, masaları, kitaplık rafları, kitapları, aydınlatma ekipmanları vs.. gibi bir çok taşınacak eşyası olur. Bunlardan en önemli olan eşyalar kitaplar olacaktır. Kitapları kolileyerek taşımak zorunluluktur. Kolilerde kitapların yıpranma olasılığı minimuma indirilir. Ayrıca bu da tek başına yeterli değildir. Tır kabininde kitapların olduğu bölümün diğer eşyalardan ayrılması için araya tahta bölme eklenmelidir. Bölme kitapları kesin bir şekilde diğer sert malzemelerden ayırmalıdır. Bunun dışında en az iki adet uzun tır ile işe başlanmalıdır. Çünkü fuar nakliyatı için götürülecek malzemeler iki veya daha fazla nakliye aracını dolduracak kadar çoktur. Bir diğer husus ta sigortalama işidir. Kitap fuarına taşınacak olan tüm mallar, olası kaza ihtimaline karşın sigortalanmak zorundadır.

Kitap fuarı taşımanın önemli püf noktaları

Kitap fuarı taşımacılığının yapılacağı bölgeye fuar açılışının hemen 7 gün öncesinden stand malzemeleri getirilir. Fuar standının kurulumu 1-2 iş günü içinde tamamlanır. Kitap ve Masa gibi iç tasarımı ilgilendiren malzemeler de fuara 2-3 gün önceden taşınmalıdır. Bu sayede fuara getirilen kitaplar en minimum raf ömrü yıpranması ile ziyaretçilerinin gözünü alacaktır. Taşınacak kitapların kolilere konulması aşamasında koli içi koli yapılmalıdır. Yani kitaplar kendi kolileriyle birlikte büyükçe bir koliye yerleştirilmelidir.

Kitap fuarı taşımacılığının fiyatları ne kadardır ?

Tır başı ücretlendirme olabileceği gibi metreküp fiyatı da verilmektedir. Bazı durumlarda expertiz raporuna göre toptan fiyat verilir. Fiyatlar çok esnektir, fuarın konumu, varılacak nokta, taşınacak eşyanın durumu gibi birden fazla husus fiyatı etkiler, o yüzden net bir fiyatı buradan belirtmemiz mümkün olmayacaktır. Ancak, bir örnek ile fiyatlar konusunda fikir sahibi olmanızı sağlayalım. Mesela; Fuar yeri olarak İstanbul Beşiktaş’taki denize yakın olan bir konum seçelim. Fuara getirilecek eşyaların İstanbul Kartal’dan ve bir kısmının da İstanbul Kadıköy’den getirileceğini varsayalım. Kartal için 1 Kadıköy için 1 adet tır ayarladığımızı düşünelim. Bu durumda iki noktadan hareket edecek nakliyat tırlarının fiyatlandırılması hesaplanır. Eşyaların full dolu olarak getirildiğini düşünürsek fiyatı yaklaşık 6000 TL civarında olması muhtemeldir. Eğer tek bir tır olsaydı 3000-4000 arası bir rakam olabilirdi. Bu fiyatlara sigortalama bedeli de dahildir.

Kitap fuarı taşıma firmaları

Kitap fuarı taşımacılığı çok hassas nakliye işi gerektirir. Bu sebeple firmanızı ucuz iş yapanlardan değil, kaliteye önem verenlerden seçmenizi öneririz. Firmamızın 28 yıllık deneyimine güveniyor ve kaliteden asla ödün vermediğimizi bilmenizi isteriz. EVDEN EVE NAKLİYAT firmamız ile kitap fuarına gidecek olan tüm eşyalarını güvenle taşımak isteriz. Dilerseniz firmamızın Ataşehir’deki evden eve nakliyat merkezimizi ziyaret ederek yada irtibat numaralarımızdan bize ulaşarak sizinle kendi yerinizde görüşmemizi isteyebilirsiniz.