Kırılacak eşya paketleme nasıl yapılır ?

Sizin için evinizin, eşyalarınızın çok değerli olduğunu anlıyoruz. Bu sebeple size paketleme sistemimizden bahsetmek istiyoruz. Evden eve nakliyat işi yaptırmak istediğinizde eşyalarınızın paketlenerek taşınmasını mutlaka çok istersiniz. Firmamız çalışma prensibi olarak eşyalarınızın tamamını paketler ve zarar görmesine mani olacak bir taşıma sistemi ile çalışır.

Kırılacak eşyalar da bunlar arasında en önemlisidir. Cam eşyalarınız biblolar, vazolar, bardak veya süs eşyaları aklınıza ne gelirse eğer kırılma ihtimali olan bir eşyanız varsa onu şu yöntemlerle paketliyoruz :

1 ) Eşyalarınız streçlenir. (Kırılacak olan eşyalar mutlaka streç ile sarılır. )

2 ) Streçle sarılan eşyalarınız havalı naylon ambalajlarla küçük bir eşya ise 1 kat büyük bir eşya ise 2 kat sarılır. Havalı naylon ile sarılan eşyaların köşe kısımları varsa kartondan yapılmış olan köşelik eklendikten sonra sarılma işlemi yapılır.

3 ) Eşyalarınızın havalı naylonlarla sarılmasından sonra büyük eşyalar çelik kolilerin içine tek tek konulur. Çelik kolilere konulan eşyalarınız oldukça korunaklı bir şekilde taşınır hale gelecektir.

4 ) Kolilerin üzerine kırılacak eşya yazısı yazılır ve artı şeklini alacak şekilde bantlanır.

5 ) Kırılacak eşyaların bulunduğu koliler diğer ağır eşyalarla yan yana konulmaz. Her bir koli dikkatlice ve diğer eşya guruplarından ayrı bir bölme içine konulur. Bu şekilde eşyaların kamyona dizilmesi sağlanır.

6 ) Kırılacak eşyalar kamyondan indirilirken mutlak suretle dikkat edilerek taşınması sağlanır. Kolileri taşırken dikkat edilecek hususlardan en önemlisi kolinin altından tutularak alt kısmının açılma ihtimaline karşı dikkatli olmaktır.

Kırılacak eşyalarınız varsa ve bir nakliye firmasına eşyalarınızı teslim etmeyi düşünürseniz bu kriterleri mutlaka sormalısınız. Firmamız “EVDEN EVE NAKLİYAT” kırılacak eşyalara dikkat ederek eşyalarınızı güvenle taşır.

Kırılacak eşya paketlemesi konusunda daha fazla bilgi edinmek için firmamızı arayabilir yada yazımızın alt bölümünden bize yorum ile soru sorabilirsiniz.