Evden eve nakliye

Türkiyenin potansiyeli en büyük taşıma sektörünün adı evden eve nakliyedir.  Her yıl Türkiye içi ve Türkiye-uluslararası bazda ortalama 145.458 adet evden eve nakliye çalışması yapılır. Nakliye sektörünün ana damarı olan ve kayıtlı yada kayıtsız onbinlerce nakliye firmasının verdiği hizmet kapsamının genel adıdır. Sözlük anlamı olarak evden eve nakliye nedir ? Bir taşıma firmasının evinizin eşyalarının bir bölümünü yada belirli sayıda eşyaları bir evden alarak diğer bir eve nakliyesinin yapılması işinin adına “evden eve nakliye” denmektedir. Bu konuda hem kalite açısından hem fiyat açısından farklılık gösteren çok sayıda nakliyeci ile karşılaşmanız mümkündür.

Evden eve nakliye firmaları:

Türkiye’de resmi olarak kayıtlı 14.258 adet evden eve nakliye firması vardır. Bu firmaların 6.458 adedi İstanbul ana merkezli nakliye firmalarıdır. Kayıt dışı çalışan nakliyecilerin adedinin yekünü 24.125 adet olduğu tahmin edilmektedir. Bilinen ve en popüler olan 50 nakliye firmalarından bazıları şunlardır :

Ayşegül nakliye
Sincan vip nakliye
Yüksel lojistik nakliye
Eryaman vip nakliye
Öz çamoluk nakliye

Evden eve nakliye bölgeleri:

Türkiye’de toplam 81 il için nakliye bölgesi belirlenmiştir. Her bir nakliye bölgesinin kendi alanına göre taşıma farklılıkları vardır. Bazı bölgelerde evden eve nakliye alanında çalışmalar fazlalaşırken bazılarında ise mısır nakliyesi, fındık nakliyesi, sanayi nakliyesi gibi daha farklı nakliyecilik faaliyetlerini görebiliyoruz.

İstanbul evden eve nakliye:

İstanbul, nakliye sektörünün göz bebeğidir. Neredeyse nakliye ağının %25’i burada yapılmaktadır. Bu sebeple İstanbulda nakliye firmalarının sayısı her geçen gün daha fazlalaşmaktadır. Nüfusa bağlı olarak da artan nakliye taleplerini karşılamak için firmaların araç sayısını da arttırdığı gözlenmektedir. İstanbul’un her bir ilçesi Türkiyedeki bir çok ilden daha fazla nakliye çalışması talep etmektedir. İstanbul içi nakliye bölgelerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Evden eve nakliye fiyatları.

Bir nakliye işi yaptırırken ilk bakmanız gereken şey nakliyenin ne kadar ücrete taşınacağıdır. Çünkü bir çok nakliye firması bağımsız olarak kendi fiyatlarını verir ve her biri diğerinden farklıdır. Bu nedenle ucuz nakliye fiyatı bulmanız çok daha kolay olacaktır. Ancak burada bilinmesi gereken konu şudur : Evden eve nakliye fiyatları belirlenirken mesafe çok önemlidir. Öncelikle her iki ev arasındaki mesafeye göre bir fiyat çıkacağının bilinmesi gerekir.

Sonra ki önemli faktör ise binanın durumudur. Yani bina kaç katlıdır ? Bina yüksek katlı ise asansörü varmıdır ? Asansörü yoksa yüksek katlı binaların balkondan eşyaları indirmek mümkünmüdür ? Bu tip soruları kendinize sorun ve fiyatın bu şartlara göre değişeceğini unutmayın. Evden eve nakliye fiyatları genel olarak 10 metreküp eşyanın İstanbul Ankara arası 1800 TL ye gideceğini 20 metreküp eşyada bu fiyatın 2500 TL yi bulabileceğini göz önünde bulundurduğunuzda size verilebilecek nakliye fiyatının yaklaşık miktarını tahmin edebilirsiniz. Kesin bir fiyat vermek kesinlikle imkansızdır. çünkü her müşterinin şartları birbirinden farklıdır. En iyi fiyat bilgisini telefonda arayarak edinebilirsiniz.

Evden eve nakliye ücretleri:

Şehirlere göre belirlenen evden eve nakliye ücretlerinin ne kadar olduğunu biliyormusunuz ? Bazı şehirlerden örnekler vererek mesafeye göre evden eve nakliye ücretlerini görmenizi sağlayabiliriz.

1) İstanbul Kocaeli evden eve nakliye ücretleri : 10 metreküp 1900 TL 20 metreküp 2400 TL 30 metreküp 2900 TL

2) İstanbul Ankara evden eve nakliye ücretleri : 10 metreküp 2400 TL 20 metreküp 3100 TL 30 metreküp 3800 TL

3) İstanbul Diyarbakır evden eve nakliye ücretleri : 10 metreküp 3200 TL 20 metreküp 3900 TL 30 metreküp 4600 TL

Evden eve nakliye sözleşmesi.

Bir nakliye işi yaptıracakken mutlaka nakliye sözleşmesi yaptırmanızı öneririz. Evden eve nakliye sözleşmesi her iki taraf açısından bağlayıcı ve kanuni karşılığı olduğu için olası sorunları çözmekte yardımcı olacaktır. Eğer elinizde bir nakliye sözleşmesi yoksa buradan örneklerini indirebilirsiniz.

Evden eve nakliye sözleşmesi örnekleri : PDF + DOC