Evden eve nakliyat riskleri nelerdir

Evden eve nakliyat yaptırmak isteyenler acaba hangi risklerle karşılaşabilirler merak ettilermi ? Evden eve nakliyat yapımında eşyalarınızın güvenle taşınabilmesini her müşteri ister. Ancak bazı risklerin bu durumun ne kadar önemli olduğunu ortaya koyması ile bir nakliyat işi yaparken eşya güvenliğini ne kadar daha üst düzeyde korunmalı ona bakacağız.

Riskler ve çözümler:

1) Kırılacak eşyaların kırılmasını önleme.

Eşyalarınızın taşınması esnasında zarar görmemesi için kırılacak eşyaların tam koruma ile taşınma pozisyonuna getirilmesi gereklidir. Örneğin ; Kırılacak eşyaların tamamı bir streç film ile sarılmalı, sonrasında havalı naylonlarla paketlenmesi, paketleme yapılması esnasında kırılacak eşya eğer köşeli ise köşe kısımlarına her köşeye konulacak şekilde toplamda 8 tane köşelik konulması ve paketlemeyi bu köşeliklerin üzerinden sarılması. Son olarak sarılan paketleri çelik koli diye adlandırdığımız bükülmeyen kolilere konularak koli ağzının bantlanarak kapatılması. Son olarak paketlerin veya kolilerin üzerine kırılacak eşya olduğunu belirten bir yazı yazılması mutlak surette yapılması zorunlu olan bir işlemdir. Bu işlemleri yapmak kırılacak eşyaların tam korunmasını sağlayacaktır.

2) Eşyaların su, çamur, toz gibi zararlılardan tam koruma yapılması.

Eşyaların taşınma esnasında üzerine su sıçraması zarar verebilir. Aynı şekilde çamur, toz gibi istenmeyen durumlar da eşyalara zarar verebilir. Bu tür zararlardan korunmayı sağlamak için bütün eşyaları streçliyoruz. Streçleme dışarıdan gelebilecek olan suya karşı toza karşı veya çamura karşı tam koruma sağlar ancak bu tek başına yeterli olmaz çünkü streç çabuk yırtılan bir inceliktedir. Bunun üzerine bir de havalı naylon ile paketleme yapılması gereklidir. Bunu da yaparak eşyaların bu tür zararlı risklerden koruma sağlamış oluruz.

3) Eşyaların taşınma esnasında düşürülmesini önleme.

Eşyaları ne kadar güzel paketlerseniz paketleyin, taşıma esnasında elinizden düşürülmesinin vereceği zararı önlemeyecektir. Bu sebeple taşıma esnasında azami dikkat gereklidir. Bu da tek başına yeterli olmayabilir. Bu sebeple ağır olan yüklerin taşınmasını iki kişinin yapması gereklidir.

Siz de eşyalarınızı güvenle taşıtmak isterseniz evden eve nakliyat işi yaptıracağınız firmadan bu tür çalışmalarda neler yapıldığı konusunda bilgi almalısınız. Firmamız EVDEN EVE NAKLİYAT ise nakliyat işlerinde en başarılı sistemi olan ve güvenilir bir nakliyat yapan büyük bir firmadır. Çalışmalarımız ile ilgili daha fazla detay öğrenmek için bizi arayarak aklınızdaki soruları sorabilirsiniz.