Evden eve nakliyat nasıl yapılmalıdır

Ev taşıma ihtiyacınız olduğunda acaba evinizin nasıl taşınacağı konusunda bilgi sahibi olan kaç müşterimiz vardır ? Bunu bir eksiklik olarak gördüğümüz için evden eve nakliyat çalışmalarının nasıl yapıldığını anlatan kısa bir makale hazırlamaya karar verdik. Şimdi aşama aşama evden eve nakliyat işlerinin nasıl yapıldığına bakalım.

İlk aşama: Nakliyat firmasının seçimi nasıl olmalıdır ?

Öncelikle bir adet evden eve nakliyat firması ile görüşüyorsunuz. Burada dikkat edilmesi gereken mevzu firmanın hangi türde eşya taşımacılığı yaptığına dikkat etmektir. Bazı firmalar evden eve nakliyat işlerini yaparken tüm eşyalarınızı ambalajlar ve kırılabilecek şekilde eşyalar varsa bunları ayrıca bir koliye koyar. Bu tür nakliyat firmaları garantili iş yapar ve tüm eşyalarınızı sigortalatarak güvence altına alır. Firmamız da bu şekilde çalışmaktadır. Bir diğer nakliyat çalışması yapan firmalar ise eşyalarınızı paketlemez sadece kamyona direk olarak yükler ve taşır. Bu nakliyeciler sigortalama da yapmazlar. Ancak daha ucuz nakliyat yaptıklarını söyleyerek bu şekildeki taşımaya ikna olan müşterilerin işlerini görürler. Ancak bunlara rağmen bazen eşyalarının zarar gördüğünü söyleyen ve şikayet eden müşterilerin de olduğunu duyuyoruz. Bu nedenle garantili evden eve nakliyat işi yapan firmalar tercih edilirse evden eve nakliyat işiniz sorunsuz şekilde tamamlanacaktır.

İkinci aşama: Evden eve nakliyat nasıl yapılır ?

1 ) Eve expertiz gönderilmesi ve eşya tespitinin yapılması.

Evden eve nakliyat işi önce expertiz göndererek eşyalarınızın durumunu görmekle başlar. Bu sayede Expertiz uzmanı, eşyalarınızın ne kadar olduğunu, kırılabilecek eşyaların ne kadar olduğunu, binada asansörün olup olmadığını, kaçıncı kattan eşyanın ineceğini ve daha bir çok tespit edilmesi gereken mevzuların tespiti ve son olarak ta müşteriye net fiyatın verileceği bir işlemi gerçekleştirir.

2 ) Tüm eşyaların ambalajlanması.

Evden eve nakliyat çalışmasının ikinci önemli ayağı eşyaların ambalajlanmasıdır. Bu sayede tüm eşyalarınız koruma altına alınacak ve çizilmeye kırılmalara karşı dayanıklılığı artacaktır. Ayrıca bir de paketleme yapılacak eşyalar vardır. Mesela kırılacak eşyaların paketlenmesi, köşeli olanların köşesine koruma aparatının takılarak köşelerden kırılmasını önlemek gibi çok önemli detayların uygulanması da evden eve nakliyat işinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Kırılacak eşyalar bunun dışında bir de çelik koli diye adlandırdığımız sağlam kolilerin içine koyularak kırılmaya tam koruma sağlanarak yükleme aşamasına geçilmelidir.

3) Eşyaların yüklenmesinin yapılması ve evden eve nakliyat yolculuğunun başlaması.

Tüm eşyalarınız yükleme yapılırken büyük dikkatle taşınır. Eğer eşyalarınızın binanın merdiven dairesinden indirilmesi mümkün değilse, bu taktirde bir asansörlü nakliye aracı getirir ve binanın camını sökerek eşyalarınızın buradan aşağı indiririz. Daha sonrasında sökülen camı aynı şekilde monte ederek nakliyatın sorunsuz gerçekleştirilmesini sağrız. Evden eve nakliyat firmaları bu şekilde bir çalışma yaparak tüm eşyaların kamyona taşınmasını sağlamalıdır. kamyonda eşyaların dizilimi de çok önemlidir. Eşyalar kesinlikle ayrı ayrı guruplar halinde dizilmelidir. Kırılabilecek eşyaları ayrı, kaba eşyaları ayrı bölmelere koyarak sarsıntılara karşı etkin bir düzen oluşturulmalıdır.

4) Evden eve nakliyatın tamamlanması aşamasında teslimat işlemlerinin durumu nasıl olmalıdır ?

Son aşamada eşyalarımızı taşırken yolculukta sarsılmaya mahal vermeyecek bir hızda ve dikkatte kamyon sürme işini yaptırırız. Şöförlerimiz bu konuda dikkatli olmalıdırlar. Eşyaların varış noktasına geldiğinde tümünü ambalajlı olarak teslim etmesi ve gerekli eşyaların montajının yapılmasını sağlayarak eşyaların yerine kadar taşınması sağlanmalıdır. Eşyalar bahçeye veya dışarıya bir yere konulması kesinlikle yapılmaması gereken bir noktadır.

Evden eve nakliyat yapılmasının işlemleri tamamlandığında sizi telefonla ararız. Memnun kalıp kalmadığınızı varsa şikayetinizi alırız. Bu da evden eve nakliyat işinin doğru yapılıp yapılmadığını anlamak ve size daha iyi hizmet verebilmek için gereklidir.