Evden eve nakliyat hataları nelerdir

Evden eve nakliyat hataları nelerdir, hatalı taşıma neden olur ? Firmamız size nakliye işinde çıkabilecek hataları ve işçilerin yada nakliyecinin yapabileceği hatalı çalışmaların neler olduğu konusunda bilgi vermek için bu yararlı sayfayı hazırladı.

Evinizi taşıtırken yapılmaması gerekenler vardır. Bazen bu hataları taşıyıcı firma yaparken bazen de müşteri yapmaktadır. Şimdi bunlara madde madde göz atalım :

Kırılacak eşyaların paketlenmemesinden dolayı çıkan hatalar:

Firmanın yaptığı hata :

Bir nakliyat hizmeti verilirken taşıyıcı firma kırılacak eşyaları mutlaka paketlemelidir. Bu paketten kasıt sadece bir havalı naylon ile sarılması ile yetinecek kadar basit olmamalıdır. Bunun yanı sıra çelik koli adı verilen sağlam kolilerin içine yerleştirilmeli ve paketleme aşamasında ise köşeli olan kırılacak eşyaların her köşesine birer adet köşelik konularak sarılmasıdır. Bunu bütün nakliye firmalarının yapması gerekir.

Müşterinin yaptığı hata :

Müşteriler bazen firmaların fiyatlarını pahalı bulabilir. Böyle olduğu zaman “paketleme yapmazsanız kaça olur” gibi benzer sorular ile fiyat düşürmeye çalışırlar. Ancak bu durum kendisi açısından bir hataya dönüşebilir. Çünkü kırılacak eşyaların yol esnasında kırılabilmesi hatta nakliyat aracına yükleme yapılırken yada indirilirken de kırılabileceğini öngörerek bu hataya düşmekten kaçınılmalıdır.

Montaj veya demonte hataları:

Firmanın yaptığı hata :

Nakliyat firmaları nakliyat işlerinin yapılması esnasında bazı eşyaların sökülmesi aşamasında yada sonrasında geride kalan kısımların onarılmasının tamamlanmadan bırakılması büyük hatalardandır. Her ne kadar müşterinin eşyaları korunsa da ev sahibinin hakkı da gözetilmeli ve evde hasar bırakılmamalıdır.

Müşterinin yaptığı hata :

Müşteriler eşyalarının taşınmasında sadece kendi eşyalarının titizlikle taşınması ile yetinmemelidir. Ayrıca geride bıraktıkları evde de hasar olmaması için nakliye firmasının çalışmasını takip etmelidir. Bunların yapılmaması sonrasında kendisi açısından bir hata oluşturur ve sorun çıkartabilir.

Ödeme hataları:

Firmanın yaptığı hata :

Ödeme alımı için kaparo istenilmesi gibi işlemleri yapan firmalar olduğunu görüyoruz. Ancak nakliyat firmalarının ödeme alımlarında kaparo alınması gerekli değildir. Ödeme alımında yapılacak olan nakliyat çalışmasının ödemesi peşin alınmalıdır. Peşin alınmayan durumlarda sonraki aşamalarda ödeme alımı sorunu yaşayabilen nakliyecilerin olduğunu görebiliyoruz.

Müşterinin yaptığı hata :

Müşteriler ise ödeme yaparken peşin para ödeseler dahi eşyalarını sigortalatmalıdırlar. Bunu yapmazlarsa zor durumda kalabilirler. Çünkü olası hasar durumunda sigortadan ödenen parayı ve hasarın karşılığını geri alabilmeleri için bu hataya düşmemeleri gerekir.