Asansörlü kamyonla balkondan eşya indirme-çıkarma

Asansörlü kamyonla balkondan eşya indirme-çıkarma nasıl yapılır ? Asansörlü nakliyat hizmetlerinin çalışma prensibi nedir ? Asansörlü nakliyat, evinizin taşınmasında binanızın elverişli taşıma koşullarına müsade etmemesinden kaynaklanan bir problemdir. Binanın merdiven sahasından yukarıya taşınamayan eşyaları balkondan taşımak isteriz. Ancak aynı durum eşyaların indirilmesinde de karşımıza çıkmaktadır. Bu sorunların en çoğu eski binalardan kaynaklanır. Veya bazen yeni binaların yüksek katlarından eşya indirilecekken binanın asansörünün çalışmamasından da kaynaklanabilmektedir.  Eşya indirme konusunda neler yaptığımızı merak ediyorsanız aşağıdaki makaleyi okumaya devam ediniz.

Asansörlü kamyonla balkondan eşya indirme.

25 katlı binalara kadar yükselebilen asansörlü nakliyat kamyonumuzu binanın yanına çeker ve indirme yapılacak dairenin balkonuna asansör kabinini yükseltiriz. Kabin 2,30 cm uzunluğunda 1,50 cm genişliğinde yanları kapalı sağlam bir kutu şeklindedir. Kabin içine en büyük boyutlu eşyalar da sığabilmektedir. 2,30 cm den daha uzun eşyalar dikine koyarak indirilir. İndirme süresi 25 katlı binada 18 saniyedir. Asansörlü kabinler yüksek süspansiyon sistemli bir vinç ile kaldırılır ve indirilir. Bir nakliyat asansörü ile eşya indirmek evden eve nakliyat firmasına herhangi bir ek masraf yapmayacaktır. Eşyaların indirilme süresı kısalacağı için işçilik ile asansör gideri masrafları birbirini karşılayacaktır. Bir asansörlü nakliyat aracının indirdiği eşyalar hiç bir kırılma riski taşımaz. Bu nedenle nakliyat asansörlerini kullanmak en sağlıklı eşya indirme yöntemidir.

Asansörlü kamyonla balkondan eşya çıkarma.

Asansörlü nakliyat kamyonlarından eşyaları çıkarmak nakliyeci çalışanlarına büyük kolaylık sağlar. 2 saatte çıkartılacak eşyaların yarım saatte çıkartılması gibi zamandan tasarruf sağlayacak çok önemli bir katkısı vardır. Asansörlü nakliyat hizmeti yapılırken tüm eşyalar balkondan çıkartılabilir. Eşyaların balkondan çıkartılması esnasında eğer balkon demirleri veya buna benzer bazı engeller varsa sökülerek taşınma yapılır. Sonrasında sökülen demirler veya diğer nesneler aynı şekilde monte edilir. Bunlar için herhangi bir ücret talep edilmez. Asansörlü nakliyat çalışmaları hakkında detaylı bilgi almak için buraya da bakabilirsiniz : Asansörlü evden eve nakliyat nasıl yapılır ?