Ambalajlama

Ambalajlama sistemini kullanmak bizim için kaçınılmaz olan bir çalışma prensibidir. Nakliyat ambalajı diğer ambalajlama yöntemlerinden biraz farklıdır. Firmamız eşyaların taşınması esnasında kesinlikle ambalajlama yapmaktadır. Peki ambalajlama nasıl yapılır ve hangi malzemeler kullanılır, bir bakalım.

Ambalajlama uygulamasında havalı naylonları kullanırız. Havalı naylonlar içine sarılan eşyayı çarpma, ezilme veya su gibi zararlardan korur. Kırmızı renkli havalı naylonlar ambalajlanmış eşyaların daha iyi görülmesi için tercih edilir. Burada kırmızı renk tercih sebebidir. Ambalajlama uygulaması ev içinde tamamlanır. Dışarıda ambalajlama yapılmaz. Her eşya ambalajlandıktan sonra üzeri bant ile yapıştırılmak suretiyle sarılır. Bu şekilde ambalajın açılması önlenir. Havalı naylonlar 0.03 mm kalınlığında olan kuvvetli naylondan imal edilmiştir. İçindeki hava balonları ile birlikte bu kalınlık 0.09 mm seviyesine ulaşmaktadır.

Ambalajlama yöntemler içinde en çok kullandığımız sistem havalı naylonların eşya üzerine sarılması ve bantlanmasıdır. Bu sistem hem ambalajlanan eşyayı tam korumayı sağlayacağı gibi ambalajın açılmasına mani olur. Ayrıca eşyanın teslimatını ve taşımasını kolaylaştırır. Bu nedenle ambalajlayarak taşıma yapmak biz nakliyat firmalarının önem verdiği bir sistemdir.

Ambalajlama resimleri:

Alttaki resimlere bakarak ambalajlanmış eşyaların nasıl göründüğünü görebilirsiniz.

Resimlerde de görüldüğü gibi ambalajlanan eşyalar dışarıdan gelebilecek pslenyeme karşı da korunaklı hale gelirler. Büyük eşyalar bantlama sonrasında halat kalınlığında ip sarılarak taşıma işi kolaylaştırılır. Büyük eşyaların taşınması esnasında ayrıca ambalajın üzerine taşıma kemerleri de takılmaktadır.

Ambalajlama videosu:

Ambalajlanmış eşyaları canlı görmek için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz. Videoda bir çok türde eşyanın ambalajlama şeklini de canlı olarak görme fırsatınız olacaktır.